Politike19 Maj 2022, 11:05

Evi Kokalarit nuk i del inati me injorimin e Pompeos: Berishës nuk i duhet fare ai, ne u argëtuam me blofin e Alibeajt

Shkruar nga Pamfleti
Evi Kokalarit nuk i del inati me injorimin e Pompeos: Berishës nuk i duhet

Ish-kryeministrit Sali Berisha duket se nuk i ka dalë ende inati me injorimin që i bëri ish-Sekretari Amerikan i Shtetit. Ky i fundit erdhi në Tiranë dhe refuzoi ta takonte edhe pse njihej si një ndër më besnikët e ish-presidentit Trup.

Më aktive ka qenë Evi Kokalari, e cila duket se k pasur komunikime të vazhdueshme me stafin e Pompeos. Ajo ka reaguar sërish në rrjetet sociale, duke thënë se Balla dhe Alibeaj dolën blof.

Reagimi i Evi Kokalrit

Oh sa naivë jeni!!!

Kur individ si Taulant Balla dhe Enkeled Alibeaj fërkonin duart se do t’ju vinte Sec. Pompeo e do ta shfrytëzonin për interesat e tyre politik, unë përtypja popcorns dhe me kënaqësinë më të madhe prisja ditën që këta gjenit do dilnin bllof.

Pastaj kaq budallenje jeni që mendonit se Berishës i duhet Pompeo? Pompeo ma ka pranuar personalisht që vjet qe se ka idenë fare për dosjen ‘Berisha’ dhe nuk do t’ja di as sot.

Vërtet mendoni që Pompeo është aq naive të bjerë për lojrat tuaja? Jo o budallenjë, ju ratë në grackë. Pompeo ja u bëri të qartë që

Berisha është argëtuar po aq sa unë këto gjashtë javë. Për ne ky qe një checkmate moment dhe ju premtoj të tjera do pasojnë.

Ndërkohë, faleminderit të gjithë socialistëve shqiptarë që dhuruan fonde për të avancuar çështjen konservatore ne Amerikë. Sekretari Pompeo do bëj gjëra shumë të mirë me ato fonde.

Politike #kokalari Berisha Pompeo