Aktualitet 7 Maj 2019, 09:31

Falsifikim dokumentash, arrestohet ish-kryetari i Komunës së Kasharit Besnik Fuçia dhe një ndërtues

Shkruar nga Pamfleti
Falsifikim dokumentash, arrestohet ish-kryetari i Komunës së Kasharit

Falsifikim dokumentash, arrestohet ish-kryetari i Komunës së Kasharit Besnik Fuçia dhe një ndërtues

Ish-kreu i Komunës së Kasharit, Besnik Fuçia është arrestuar së bashku me 5 persona të tjerë.

Një prej tyre është ndërtues.

Ish-zyrtari akuzohet për flasifikim të dokumentave.

Një ditë më parë u arrestua edhe ish-kreu i Zyrës së Urbanistikës në Kashar.

Jurgen Memishaj u ndalua në akuzën për falsfikimim dokumentesh dhe shpërdorim detyre në dhënien e një leje për ndërtimin e dy pallateve në këtë zonë.

Arrestimi i Memishaj u bë pas kallëzimit të njërit prej investitorëve.

Aktualitet arrestohet ish-kryetari i Komunës së Kasharit Besnik Fuçia falsifikim dokumentash