Sport 6 Tetor 2022, 19:28

Festë “Dardane” në Turqi, kampionët e Kosovës përmbysin Sivasporin, gol spektakolar i kapitenit të Ballkanit (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Festë “Dardane” në Turqi, kampionët e Kosovës

Festë “Dardane” në Turqi, kampionët e Kosovës përmbysin Sivasporin, gol spektakolar i kapitenit të Ballkanit (Video)

Ballkani luan sot ndaj Sivaspor në Turqi ndeshjen e tretë në grupet e Ligës së Konferencës, ku skuadra e drejtuar nga Ilir Daja do të tentojë të bëjë mrekullinë ndaj një prej ekipeve pretendente për kualifikimin.

Skuadra kosovare barazoi shifrat ndaj Sivasporit me Armend Thaqin në minutën e 20, duke iu përgjigjur golit të shpejtë të ekipit turk. Mbrojtësi i djathtë mori topin para zonës kundërshtare dhe lëshoi një gjuajtje të pakapshme me harkim.

Suharekasit përmbysën shifrat me Dellovën, në minutën e 31.

Sport Ballkani Liga e Konferencës Sivaspor