Sport28 Gusht 2022, 22:55

Fiorentina ndal vrullin e Napolit, Nejmar shpëton PSG-në ndaj Monakos (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Fiorentina ndal vrullin e Napolit, Nejmar shpëton PSG-në ndaj Monakos

Fiorentina ndal vrullin e Napolit, Nejmar shpëton PSG-në ndaj Monakos (Video)

Napoli është ndalur në një barazim 0-0 ndaj Fiorentinës në këtë javë të Serisë A, duke i dhënë fund serisë së fitoreve. 

Mbrojtjet respektive u treguan perfektë duke “anuluar” sulmuesit që nuk konvertuan dot me sukses shanset që u ofruan për shënim. 

Në sfidën tjetër të mbrëmjes Leçe dhe Empoli u ndalën në një barazim 1-1, me mesfushorin e Kombëtares, Nedim Bajrami që e nisi sfidën nga stoli, me 23-vjeçarin që është shumë pranë transferimit te Fiorentina. 

PSG-ja nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 me Monakon në shtëpi. Të parët që shënuan ishin mysafirët, me Voland në minutën e 20. 

Volland banca el embate de Kimpembe y luego define ante Donnarumma. pic.twitter.com/gG7JI1g3NE

— Fútbol Vertical (@futbol_vertical) August 28, 2022

Kampionët e Francës vuajtën shumë për të gjetur barazimin dhe ia dolën të bënin diçka të tillë në minutën e 70, pas një ekzekutimi perfekt të një penalltie nga Nejmar. 

Neymar with a clean and cold penalty pic.twitter.com/aMDGsTXUE5

— Ziad is NOT in pain  (@Ziad_EJ) August 28, 2022

PSG-ja mban vendin e parë në kampionat me 10 pikë. Monako renditet në vendin e 12 me 5 pikë. 

Sport Fiorentina Monako Napoli PSG