Kronike 6 Nëntor 2018, 15:07

Flakët “përpijnë” makinën e ish drejtorit të burgut

Shkruar nga Pamfleti
Flakët “përpijnë” makinën e ish drejtorit

Flakët "përpijnë" makinën e ish drejtorit të burgut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Korçë, pasi sipas informacioneve mësohet se është djegur makina e ish-shefit të Policisë në Burgut të Drenovës. Mësohet gjithashtu se Adriatik Parisi, ishte shkarkuar sot nga detyra.

Mjeti i djegur ndodhej i parkuar në garazhin e shtëpisë. Bashkë me mjetin është përfshirë nga flakët edhe garazhi. Policia po heton shkaqet e zjarrit, nëse ka qenë aksidental apo zjarrvënia ka qenë e qëllimshme dhe lidhet me detyrën që ka kryer Parisi.

Në krye të burgut të Drenovës është emëruar sot Kamber Hoxha. Emërimi i tij erdhi pas largimit të Adriatik Parisit në kuadër të luftës kundër korrupsionit.

Kronike Adriatik Parisi Makina