Sport12 Janar 2019, 16:18

Flamurtari buzë greminës, dy lojtarë kërcënojnë me gjyq

Shkruar nga Pamfleti
Flamurtari buzë greminës, dy lojtarë kërcënojnë me

Flamurtari nuk gjen qetësi. Privatizimi, çështja që administrori Sinan Idrizi prej vitesh po kërkon të marrë drejtim, është çështje burokracish dhe ligjesh

Nga ky problem madhor rrjedhin shumë të tjera te Flamurtari, ku lojtarët shpesh paguhen njëherë në gjashtë muaj. Mund të marrin edhe dhurata, edhe këste në fillim, por pagat në kohë është e vështirë të kalohen.

Kjo situatë i lodh shpesh futbollistët. Danilo Alvesh po shijon diellin e Brazilit dhe nuk kthehet pa u paguar, kapiteni Tomislav Bushi çdo gjithashtu është kthyer në çështje. Por nuk janë të vetmit që duan atë që u takon.

Supersport raporton se janë edhe dy lojtarë të tjerë që “kërcënojnë” se do të shkojnë në FIFA për të zgjidhur problemet e pagesave. Bëhet fjalë për mbrojtësin Goran Siljanovski dhe mesfushorin Muhamed Useini.

Sport Flamurtari Gjyq