Kronike15 Tetor 2022, 22:45

FNSH dhe RENEA tjetër aksion blic në Vlorë për ndalimin e personave në kërkim, disa të shoqëruar

Shkruar nga Pamfleti
FNSH dhe RENEA tjetër aksion blic në Vlorë për ndalimin e

Polica e Shteti ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një tjetër operacion blic në Vlorë për ndalimin e personave me rekorde kriminale dhe të shpallur në kërkim.

Prej disa ditësh forcat e FNSH dhe RENA kanë kryer operacione në Vlorë, duke kryer kontrolle në banesa dhe makina, pasi ka dyshime se në zona të caktuara fshihen persona të shumë kërkuar.

Një ndër emrat më të kërkuar për momentin është Ervis Martinaj dhe nuk është çudi që këto aksione të kenë të bëjmë me zhdukjen e tij. Sipas burimeve, janë shoqëruar nga policia disa persona, por nuk ka asnjë reagim zyrtar nga Policia e Shtetit.

Kronike Aksione policia Vlorë