Sport17 Qershor 2018, 19:00

Formacionet zyrtare: Brazili ka superskuadër, Zvicra i përgjigjet me shqiptarë

Shkruar nga Pamfleti
Formacionet zyrtare: Brazili ka superskuadër, Zvicra i përgjigjet me

Ndeshja e fundit e ditës së sotme është ajo ndërmjet Brazilit dhe Zvicrës. Skuadra 5 herë kampione e botës do të ndeshet me ekipin e “shqiptarizuar” të Zvicrës. Ekipi helvet do të mundohet të përballojë ekipin e Brazilit me 4 shqiptarë në formacion, pasi Shaqiri, Xhaka, Behrami dhe Xhemailin. 

Nga krahu tjetër nuk di kë të përmendësh më para, pasi në letër ekipi është skuadër  e frikshme. Trajneri Tite ka preferuar nga minuta e parë Coutinhion në vend të Renato Augustios, ndërsa Neymar do të jetë lideri i këtij ekipi. 

Formacionet zyrtare

Brazil: Alison, Danilo, Silva, Miranda, Marselo, Kasemiro, Paulinjo, Coutinjo, Neymar, Uillian, Zhezuz. Trajner: Tite
Zvicra: Somer, Lishtajner, Shar, Akanxhi, Rodrigez, Behrami, Xhaka, Shaqiri, Xhemaili, Zyber, Seferovic.
Trajner. V.Petkovic

Sport Brazil Formacionet zyrtare Zvicra