Sport17 Qershor 2018, 16:23

Formacionet zyrtare: Low befason me Gjermaninë, Meksika nuk të bind!

Shkruar nga Pamfleti
Formacionet zyrtare: Low befason me Gjermaninë, Meksika nuk të bind!

Ndeshja e dytë e Botërorit për ditën e sotme është ajo ndërmjet Gjermanisëdhe Meksikës. Trajneri Joachim Low ka bërë publik formacionin e tij. Nuk ka shumë ndryshime, pasi Roes dhe Gundogan e nisin nga stoli, ndërsa sulmi i besohet Vernerit. 

Meksika duket e dobët përballë kampionëve të Botës, por nuk i dihet asnjëherë, pasi futbolli nuk është shkencë ekzakte, prandaj është i bukur. Të shohim dhe të presim se si do të shkojë kjo sfidë.

FORMACIONET

Gjermania: Nojer; Boateng, Humels, Platenhard, Kimish, Kros, Ozil, Draksler, Khedira, Myler, Verner. Trajner: Joakim Lëv.

Meksika: Oçoa, Ajala, Çiçarito, Gajardo, Guardado, Herrera, Lajun, Lozano, Moreno, Salcedo, Vela. Trajner: Osorio

Sport Botëror Gjermania Meksika