Sport23 Qershor 2018, 19:05

Formacionet zyrtare: Low ndryshon Gjermaninë, Suedia i përgjigjet me shtatlartësi

Shkruar nga Pamfleti
Formacionet zyrtare: Low ndryshon Gjermaninë, Suedia i përgjigjet me

Gjermania ka shansin e fundit kundër Suedisë nëse do që ta ketë vetë në dorë fatin e saj. Ekipi gjerman do të luajë kundër nordikëve. Trajneri Joachim Low ka bërë disa ndryshime në formacion, pasi ka lënë në stol mesfushorin turko-gjerman, Mesut Ozil.

Nga krahu ndërsa nga minuta e parë është aktivizuar dhe Reus. Hector rikthehet në formacionin titullar, pasi nuk luajti ndaj Meksikës. Ekipi suedez nga krahu iu përgjigj gjermanëve me shtatlartësi. Nordikët do t’u kundërpërgjigjen gjermanëve me shtatlartësi. 

20:00/ Gjermani – Suedi 
Formacionet zyrtare

Gjermania: Neuer, Boateng, Rudiger, Kimmich, Hector, Kroos, Reues, Werner, Boateng, Rudy, Muller. 
Suedia: Olsen, Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson, Larsson, Ekdal, Berg, Forsberg, Claesson, Toivonen

Sport Botëror Gjermani Suedi