Aktualitet 6 Maj 2019, 12:44

Foto/ Kush është major Klodian Tanushi, që u plagos nga shpërthimi i minës në Letoni

Shkruar nga Pamfleti

Foto/ Kush është major Klodian Tanushi, që u plagos nga shpërthimi i minës në Letoni

Një ngjarje e rëndë ka tronditur vendin këtë të hënë, teksa shpërthimi i një mine i mori jetën efektives 27-vjeçare Zafire Hasanaj dhe plagosi dy efektivë të tjerë, major Klodian Tanushi dhe rreshter Julian Kapaj.

“Pamfleti” sjell më poshtë foton e njërit prej efektivëve të plagosur të Forcave të Armatosura. Ky që shihni në foto është major Klodian Tanushi.

Ai ndodhej me misionin e NATO-s në Letoni, së bashku me dy kolegët e tjerë, si pjesë e forcave xheniere të demontimit të minave.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet klodian tanushi plagosja e efektiveve te fa