Aktualitet 9 Maj 2019, 09:40

Foto/ NATO mesazh drithërues për ushtaraken shqiptare, një foto që thotë gjithçka!

Shkruar nga Pamfleti

Foto/ NATO mesazh drithërues për ushtaraken shqiptare, një foto që thotë gjithçka!

Vdekja tragjike e efektives shqiptare të Forcave të Armatosura, Zarife Hasanaj, ka prekur mbarë Evropën, dhe kryesisht NATO-n, ku ajo bënte pjesë.

Kështu, teksa sot pritet të mbërrijë në atdhe trupi i pajetë i 32-vjeçares, NATO ka dhënë një mesazh drithërues përmes një fotoje të vetme.

Fotoja që shihni më poshtë është një shkrepje e bërë nga NATO në nder të nënëtetares që mbeti e vrarë pas shpërthimit të minës në Letoni.

Fotoja është bërë nga lart dhe siç shihet, pozicionimi i ushtarëve është bërë në mënyrë që të krijohet mbiemri i nëntetares së ndjerë, Zarife Hasanaj.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet NATO zarife hasanaj