Aktualitet26 Qershor 2018, 01:15

Fotot/ “S’ka nevojë për filtra”, Kida, “çmend” “demat” me të kuqen e saj

Shkruar nga Pamfleti

Fotot/ “S’ka nevojë për filtra”, Kida, “çmend” "demat" me të kuqen e saj

Teksa po kalon disa ditë pushime në bregdetin turk, këngëtarja nga Prishtina Orhidea Latifi, apo siç e njohin të gjithë Kida, ka postuar disa foto nga plazhi i Belek.

“S’ka nevojë për filtra” shkruan Kida në postimin e fotove.

Po kush është Kida?

Kida është një këngëtare shumë e njohur. Këngëtarja Orhidea Latifi është pjesë e OnRecords dhe të gjithë e njohin si Kida. Ajo jeton në Prishtinë me prindërit e saj.

Më datë 11 Janar 2014, Kida publikon videoklipin “Murder”. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Soulkid (Uki Latifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Kida u be fillimisht e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX dhe videoklipi i “Murder” ka skena pikërisht nga ky koncert.

Më datë 27 Prill 2014, Kida publikon videoklipin “Rikthejm Na”, në bashkëpunim me Mc Kresha. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga BimBimma, Mc Kresha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Kida u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), Kosova Fest 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

 


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Kryesore “çmend” "demat" me të kuqen e saj “S’ka nevojë për filtra” Fotot Kida