Aktualitet 7 Gusht 2018, 12:59

Fotot-Video/ Saranda “pushtohet” nga superjahte, ”Katara” mbërrin në bregdetin jonian, pronë e babait të

Shkruar nga Pamfleti
Fotot-Video/ Saranda “pushtohet” nga superjahte,

Fotot-Video/ Saranda “pushtohet'' nga superjahte, ''Katara'' mbërrin në bregdetin jonian, pronë e babait të Emirit të Katarit

Bregdeti jonian i Sarandës është vizituar këto ditë nga disa jahte luksoze që prej nisjes së sezonit turistik. Pas mbërritjes së jahtit të supermiliarderit rus, Andrei Melinchenko, sot ka zbarkuar jahti Katara, pronë e Emirit të Katarit.

Lajmin e bën të ditur deputeti socialist Alket Hyseni, i cili shkruan se jahti do të kalojë edhe në Durrës.

Statusi i Alket Islamit në Facebook:

“Mbërrin në Portin e Sarandës yachti Katara, pronë e Emirit të Katarit. Sot Saranda mirëpret një mysafir të cmuar, babain e Emirit të Katarit, (ish Emirin) Shkëlqesinë e Tij, Hamad Bin Khalifa Al Thani, i cili do të vizitojë rivierën shiptare, si dhe Durrësin gjatë qëndrimit në Shqipëri”, shkruan Alket Hyseni.

 

 

 

Aktualitet Emiri i Katarit jahtet luksoze