Aktualitet27 Maj 2018, 20:12

Fushë-Arrëz, autorët vjedhin paratë e besimtarëve. Nuk dihet shuma e grabitur

Shkruar nga Pamfleti
Fushë-Arrëz, autorët vjedhin paratë e besimtarëve. Nuk

Fushë-Arrëz, autorët vjedhin paratë e besimtarëve. Nuk dihet shuma e grabitur

Persona ende të paidentifikuar kanë thyer xhamat dhe kanë grabitur një sasi parash në Kishën Kristjane të Fushë Arrëzit.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, ndërsa grabitësit kanë marrë paratë në arkë që hidhen nga besimtarët, por nuk dihet shuma e tyre.

Forca policie kanë nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Aktualitet Fushë-Arrëz kisha