Politike13 Gusht 2018, 17:12

Futuni brenda vilës miliardere të Ilirit dhe Monikës, më pas flasim se sa i plas atyre për popullin (Foto)

Shkruar nga Pamfleti
Futuni brenda vilës miliardere të Ilirit dhe Monikës, më pas

Futuni brenda vilës miliardere të Ilirit dhe Monikës, më pas flasim se sa i plas atyre për popullin (Foto)

A ju vret ndërgjegjia kur ju bëni pushime luksoze, ndërsa populli vuan për bukë dhe është në varfëri?

Kjo ishte pyetje e Zërit të Amerikës për Ilir Metën, pyetje e cila e bëri për ujë të ftohtë presidentin e vendit.

Ilir Meta nuk e deshi veten, kur gazetarja e Zërit të Amerikës i bëri një pyetje të thjeshtë Ilir Metës, në atë kohë kryetar Kuvendi.

Meta nuk e deshi veten. U skuq dhe u ndez dhe nuk dinte se çfarë të thoshte.

Sot, Meta duket i tërhequr nga politika, porn ë fkat është ende kryetari de facto i LSI.

Gruaja e tij, de jure drejtuesja e partisë së tyre, del e shan dhe uluret kundër Edi Ramës duke akuzuar se po vjedh dhe po varfëron shqiptarët.

Shumë e saktë, Monikë, sepse po shikojnë që xhepat tanë po zbrasen dita ditës.

Por LSI ka 8 vite në pushtet, herë me Berishën dhe herë me Ramën. Bashkëautore në këto vjedhje dhe grabitje është edhe LSI me në krye Monikën.

Sa vlejnë akuzat e Monikës kundër Ramës? Zero!

Ju kujtohet vila luksoze e Monikës dhe Ilirit në Gjirin e Lalzit?

Ja shikoni pamjet nga brenda. Një luks i paparë. Me këto kushte jetese , Monika nuk duket se i plas shumë për popullin dhe hallet e tyre.

Në këtë vilë u bë dhe ditëlindja e Ilir Metës ku palmat u sollën me helikopter sikur të ishte sheik nga Dubai. Sot Meta na flet për solidaritet dhe ndhmat sociale.

E pabesueshme apo jo!

Monika nëse ka ndërgjegjie të shesë vilë ne saj dhe ti kthejë paratë tek pronarët e vërtetë, te populli!

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”275″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Politike