Sport29 Qershor 2018, 21:23

Gazeta ruse ngre alarmin: Gratë tona po sillen si k*rva me të huajt!

Shkruar nga Pamfleti
Gazeta ruse ngre alarmin: Gratë tona po sillen si k*rva me të huajt!

Një çështje e re ka plasur në Rusi. Femrat ruse po dhurojnë shfaqje të shëmtuar për këtë kupë bote, pasi po tregojnë karakter shumë të dobëta duke bërë sjellje të turpshme me turistët e huaj. 

Psikologu rus, Paton Besedin, shkruajti një artikull mjaft të fortë në gazetën Moskovsky Komsomolets. Ai i akuzon të rejat ruse se po sillen si k*rva me të huajt. “Në rrjete sociale janë shpërndarë video ku të rejat ruse sillen si prostitua pa përgjegjshmëri”,-është një pjesë e artikullit.

Shkrimi i 32-vjeçarit ka sjellë reagim shumë të fortë në Rusi me gratë ruse që kanë hapur një peticion kundër gazetës dhe psikologut. Ata nuk duan të gjykohen për sjelljen e tyre. 

 

 

Sport Femrat Gazeta Rusia