Politike15 Maj 2022, 13:11

Gjekmarkaj: Ja dy kriteret që duhet të plotësojë presidenti i ardhshëm, të tjerat folklor

Shkruar nga Pamfleti
Gjekmarkaj: Ja dy kriteret që duhet të plotësojë presidenti

Gjekmarkaj: Ja dy kriteret që duhet të plotësojë presidenti i ardhshëm, të tjerat folklor

Sot në orën 16:00 përfundon afati për dorëzimin zyrtar të kandidatëve për president të Republikës, ndërsa ende nuk ka asnjë emër për tu hedhur për votim në raundin e parë të përcaktuar të zhvillohet të hënën e 16 majit, ora 17:00.

Sakaq, deputeti Agron Gjekmarkaj përmes një postim në Twitter, thekson se presidenti i ri duhet të plotësojë dy kritere, orientim dhe formim euroatlantik dhe figurë politike që mbështet luftën kundër pandëshkueshmërisë.

“Presidenti i ardhshem në situaten ku ndodhemi duhet të plotesojë kryesisht e para sëgjithash dy kritere 1) Qartazi me orjentim dhe formim eurotalantik 2) Një figurë politike që mbeshtet luften kunder pandeshkueshmerisë! Të tjerat kritere janë folklor.”, shkruan Gjekmarkaj.

Politike agron gjekmarkaj Twitter