Bota23 Prill 2018, 07:02

Grabitet shtëpia e ish-kryeministrit, shkon në 30 mijë euro dëmi

Shkruar nga Pamfleti
Grabitet shtëpia e ish-kryeministrit, shkon në 30 mijë euro

Grabitet shtëpia e ish-kryeministrit, shkon në 30 milion euro dëmi

Mediat italiane raportojnë se është grabitur shtëpia e ish-kryeminsitrit italian, Romano Prodi, ndërsa ai së bashku me bashkëshorten nuk ndodheshin në shtëpi në momentin e ngjarjes.

Sipas mediave italiane, hajdutët kanë përfitur pikërisht nga ky fakt, duke u futur në shtëpi e duke vjedhur kryeshisht bizhu, të cilat kapin vlerën e 30 mijë eurove.

Ndërkohë kanë nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e atorëve, ndërsa deri më tani është duke u hetuar vetëm pista e grabitjes, duke hehdur poshtë çdo mundësi tjetër. Në një prononcim, ish-kryeminsitri është shprehur se nuk është problemi tek humbjet në vlerë monetare, por tek “vjedhja që i bënë jetës së tij dhe të bashkëshortes, duke u vjedhur kujtimet e tyre”.

Bota Grabitet shtëpia e ish-kryeministrit shkon në 30 mijë euro dëmi