Sport16 Qershor 2018, 20:49

Gruaja që s’ka gabuar në parashikime befason: Ju tregoj kush fiton Botërorin! 

Shkruar nga Pamfleti
Gruaja që s’ka gabuar në parashikime befason: Ju tregoj kush

Gruaja që s’ka gabuar në parashikime befason: Ju tregoj kush fiton Botërorin! 

Mhoni është një shikuese shumë e njohur dhe e respektuar në Meksikë, ku parashikoi tërmetet e tmerrshme që do të godisnin vendin. Tani, ajo sapo ka bërë lajme për zbulimin e fituesit të Kupës Botërore të 2018 në Rusi.

Ajo u paraqit ditët e fundit në programin lokal në Meksikë, ku, padyshim, ata e pyetën për fatin e ekipit që i përfaqëson ato. Në këtë drejtim ajo tha se e pa ekipin në një fazë të dytë, por do të binte para Brazilit.

Por ajo që më së shumti kapi vëmendjen e kësaj interviste është se ajo nuk ka nguruar të zbulojë se kush do të fitojë Kupën e Botës, e cila tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.

Ajo u shpreh:

Ky është viti i ekipeve të Amerikës, këtë vit të gjitha ekipet e kontinentit do të përparojnë në fazën e dytë të Kupës Botërore; këtu shoh dy skuadra shumë të forta: Kolumbia dhe Brazili, njëra nga të dyja do të jetë kampion bote”./360grade.al  

 

 

Sport Brazili Kupa e Botës PArashikuesja Rusia