Sport29 Dhjetor 2022, 15:35

Guardiola godet me shkelm shishen drejt stolit të Lidsit, reagimi epik i trajnerit të Sitit pas gjestit të kryer (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Guardiola godet me shkelm shishen drejt stolit të Lidsit, reagimi epik i

Guardiola godet me shkelm shishen drejt stolit të Lidsit, reagimi epik i trajnerit të Sitit pas gjestit të kryer (Video)

Mançester Siti u rikthye në Premier Ligë me fitore duke mposhtur në transfertë Lidsin me rezultatin 1-3.

Një vëmendje të veçantë në këtë sfidë mori dhe trajneri i “Qytetarëve”, Pep Guardiola, me veprimin e tij.

I zhgënjyer pas një rasti të humbur nga lojtarët e tij, tekniku spanjoll goditi me shkelm një shishe që ndodhej në tokë dhe gabimisht ajo shkoi drejt stolit të Lidssit.

Spanjolli vendosi menjëherë duart në kokë dhe vrapoi drejt kundërshtarëve për t’i kërkuar falje.

Sport Pep Guardiola trajneri i Mançester Sitit