Sport21 Korrik 2019, 18:12

Guardiola i hap derën e largimit yllit të ekipit, do sulmuesin e Barcelonës

Shkruar nga Pamfleti
Guardiola i hap derën e largimit yllit të ekipit, do sulmuesin e

Mançester Sitit së shpejti do i duhet të privohet nga shërbimet e Leroi Sane. Gjermani nuk ka në plan të rinovojë kontratën dhe do të largohet, me Bajernin gati t’i “shtrojë” tapetin e kuq.

Me ikjen e sulmuesit, Siti humbet jo pak fuqi në sulm. Gjithë këtë forcë, sipas “Don Balon”, Guardiola dëshiron ta rifitojë me blerjen e një prej talenteve më të mëdha në “Camp Nou”, Usman Dembele.

 

Sport Barcelona Manchester City Pep Guardiola