Sport 8 Qershor 2018, 19:36

Guardiola ka një ëndërr të çuditshme: Dua të drejtoj ekip të rinjsh!

Shkruar nga Pamfleti
Guardiola ka një ëndërr të çuditshme: Dua të

Raiola sulmon Guardiolën: Si trajner të heq kapelen, por je një qen i ndyrë

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardila, dha një intervistë të gjatë në lidhje me karrierën e tij, por dhe të ardhmen. Numri një i stolit të kampionëve të Anglisë flet për të ardhmen dhe zbulon dëshirën e tij për ta mbyllur me të rinjtë e Barcelonës. 

“Gjithmonë kam imagjinuar se do ta mbyllja karrierën atje kur  e kisha nisur. Ndaj nuk e përjashtoj mundësinë që të kthehem te Barcelona, për të drejtuar ekipin e të rinjve. Ai është një vend ku kam kujtime të mira, ka qenë shumë influencues në punë time. Përqendrohesha te puna, por pa trysni dhe kisha vetëm një ndeshje në javë”.

Spanjolli tregoi se kush do ta fiotjë Botërorin e Rusisë. “Unë do të dëshiroja të fitonte Argjentina. Por e kam thënë gjithmonë që fituesi vendoset mes Anglisë, Brazilit, Argjentinës, Spanjës dhe Gjermanisë”, – përfundoi ai. 

Sport Barcelona Botërori Pep Guardiola