Sport30 Dhjetor 2018, 20:24

Guardiola tregon ekipin më të mirë në botë, nuk do t’i pëlqejë tifozëve

Shkruar nga Pamfleti
Guardiola tregon ekipin më të mirë në botë, nuk do

Manchester City nuk zhgënjeu në transfertën e Southemptonit, teksa fitoi me rezultatin 3 – 1. Kampionët në fuqi rikthehen në vend të dytë dhe mbajnë në shtatë pikë diferencën me Liverpulin, në prag të supersfidës së 3 janarit.

Pep Guardiola ka pranuar në përfundim të sfidës së sotme, se problemi i vetëm i skuadrës së tij është ecuria e pabesueshme e skuadrës së Jurgen Klopp.

“Bëmë një punë shumë të mirë. Problemi i vetëm ynë është se skuadra me mirë në botë për momentin është me shumë mundësi Liverpuli, dhe këtë duhet ta pranojmë. Duhet të luajmë siç luajtëm sezonin e fundit”.

Sport Liverpool Mancheste rCity Pep Guardiola