Politike18 Nëntor 2022, 13:36

Habit Berisha: Gledis Nano meriton dekorata për atë që bëri ndaj Ramës

Shkruar nga Pamfleti
Habit Berisha: Gledis Nano meriton dekorata për atë që bëri

Ish kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se çështja e ish-drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Gledis Nano është bërë akute së fundmi sepse lidhet me skemën e call-centerave.

Berisha deklaron se Gledis Nano u hoq nga posti sepse spiunoi Ramën në ambasadë.

Sipas tij, nëse një  kryepolic u thotë partnerëve veprimtarinë kriminale të qeveritarëve ai bën një detyrë patriotike dhe meriton dekorata.

“Ju e dini se si e përcolli në mënyrën më antiligjore drejtorin e policisë Gledis Nano Edi Rama me pretekstin se më spiunoi në ambasadë dhe çfarë spiunimi mund të bënte një kryepolic. Në qoftë se një kryepolic u thotë partnerëve veprimtarinë kriminale të qeveritarëve ai bën një detyrë patriotike. Ai meriton dekorata, ai mbron interesat e vendit të tij dhe të kombit të tij. Unë nuk e njoh fare, s’e kam takuar kurrë Gledis Nanon, por di që ai… se kjo histori është bërë akute përsëri tani së fundi, ishte pikërisht se në skemën e hetimit përfshihej edhe Olsi Rama sepse një pjesë e mirë e call-centerave po zhduket, po mbyllet për një penalitet për një tjetër dhe këto të tjerat që mbushin kuletat e këtij rrjeti, klanit Rama jo të qeverisë me bitcoin, punojnë të qeta.

Falënderoj shumë autoritetet ligjzbatuese spanjolle, italiane, gjermane dhe të vendeve të tjera të cilat kanë marrë përsipër dhe po zbërthejnë këtë skemë të papërshkruar vjedhjeje të autoriteteve shqiptare gjysmë zyrtare dhe zyrtare”, tha Berisha.

Politike Berisha Gledis Nano