Sport10 Prill 2019, 19:43

Hazard jep sinjalin e parë të largimit: 2 vite pa Champions…

Shkruar nga Pamfleti
Hazard jep sinjalin e parë të largimit: 2 vite pa Champions…

E ardhmja e Eden Hazard vazhdon të jetë një mister.

Numri 10 i londinezëve është në qendër të zërave që flasin për nja transferim të tij te Real Madrid në fundin e këtij sezonit. Deklaratat e fundit të bëra nga lojtari për “ESPN” lënë të kuptohet se lamtumira e tij nga “Stamford Bridge” po afron.

“Jam i përqendruar te Chelsea. Kemi akoma edhe një muaj para fundit të sezonit, duhet të qëndrojmë mes katër të parave dhe të fitojmë Europa League. Gjëja më e rëndësishme është që tifozët të më shohin të përqendruar te Chelsea. Më pas do të shohim”.

“Është e vështirë të qëndrosh pa Champions League për dy vite, Chelsea duhet të luajë gjithmonë në kompeticionin më të rëndësishëm europian”, ka thënë belgu.

Sport Chelsea Hazard