Bota 6 Gusht 2019, 17:17

Hillary Clinton dhe vajza e saj bashkojnë forcat, botojnë së shpejti librin e ri, ja kur del në shitje

Shkruar nga Pamfleti
Hillary Clinton dhe vajza e saj bashkojnë forcat, botojnë së

Hillary Clinton dhe vajza e saj bashkojnë forcat, botojnë së shpejti librin e ri, ja kur del në shitje

Hillary Clinton dhe vajza e saj Chelsea Clinton kanë bashkuar forcat në “Librin e Grave të Guximshme”, që nderon gratë, duke nisur nga shkencëtarja, Marie Curie e deri tek aktivistja për klimë, Greta Thunberg.

Shtëpia botuese, Simon & Schuster ka njoftuar se libri do të dalë në shitje më 1 tetor.

Kjo është hera e parë që ish-Sekretarja amerikane e Shtetit dhe kandidatja presidenciale, ka shkruar një libër me vajzën e saj, ndonëse të dyja më parë kanë publikuar libra ndaras.

“Libri i Grave të Guximshme” përfshin portrete të më shumë se 100 grave, duke përfshirë kandidaten presidenciale, Shirley Chisholm, aktivisten saudite, Manal al-Sharif, si dhe autoren e emisionit televiziv, Ellen DeGeneres.

“Për ne, të gjitha janë gra të guximshme, lidere që kanë kurajo për të bërë pyetje të vështira dhe që kryejnë punë”, ka thënë Hillary Clinton përmes një deklaratë.

“Ky libër është vazhdimësi e një bisede që Chelsea dhe unë kemi bërë prej kur ajo ka qenë vajzë e vogël dhe jemi të lumtur që edhe të tjerët të përfshihen në këtë bisedë”.

Chelsea në anën tjetër ka thënë se gratë e përfshira në libër “janë tejet optimiste dhe puna dhe jeta e tyre do të bëjë ndryshim në botë”./REL

Bota Chelsea Clinton Hillary Clinton ish-sekretarja amerikane e Shtetit