Aktualitet27 Janar 2019, 09:00

Hudhër, vaj ulliri dhe pambuk! Mjaftojnë 2 pika nga ky ilaç që t’ju rikthehet 97 % e dëgjimit

Shkruar nga Pamfleti
Hudhër, vaj ulliri dhe pambuk! Mjaftojnë 2 pika nga ky ilaç

Hudhër, vaj ulliri dhe pambuk! Mjaftojnë 2 pika nga ky ilaç që t’ju rikthehet 97 për qind e dëgjimit

Ka shumë trajtime natyrale që ju ndihmojnë të riktheni aftëisinë e të dëgjuarit. Një prej tyre është edhe kjo metodë, e cila është përdorur kryesisht për njerëzit e moshës së madhe 80 deri në 90 vjeç. Besohet se rikuperon në një masë rreth 97 për qind dëgjimin tuaj.

Ajo që e bën këtë ilaç akoma edhe më të thjeshtë për ta pasur, është se përbërësit e saj gjenden në kuzhinën tuaj.

Përbërësit:

-3 thelpinj hudhër

-Vaj ulliri

-Pambuk

-Një pikatore

Udhëzime:

Qëroni thelpinjtë e hudhrës dhe lajini mirë ato.

Shtypini fort në mënyrë që të mund t’u nxirrni sa më shumë lëng të jetë e mundur.

Më pas, në lëngun e tyre shtini edhe disa pika vaj ulliri dhe përziejini mirë ato. Hidhni 2 deri në 3 pika nga ky ilaç në veshin tuaj.

Mbylleni veshin me pambuk dhe shtrihuni për pak kohë në mënyrë që të ndihmoni atë të depërtojë në thellësi të veshit.

Efektet do të mund t’i shihni në një kohë shumë të shpejtë.

Shendeti