Sport17 Qershor 2018, 16:57

I thonë skuadër e dobët, por Kim Jong-u është tifoz i çmendur i saj

Shkruar nga Pamfleti
I thonë skuadër e dobët, por Kim Jong-u është tifoz i

I thonë skuadër e dobët, por Kim Jong-u është tifoz i çmendur i saj

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong është një tifoz i flaktë i Interit dhe ketë gjë e ka pohuar politikani italian Antonio Raci, i cili në një prononcim për “Tuttosport” ka zbuluar se Kimi kur ishte me studime në Bern shkonte shpesh në “San Siro” për të ndjekur Interin.

Raci tregon se gjatë një takimi me Kimin gjatë kohës që ai ishte senator në qeverinë e Berluskoni, nuk i ka folur kurrë për Juventusin dhe që është tifoz i bardhezinjve, pasi ekzistonte shumë rivalitet mes interistëve dhe juventinëve, dhe kishte frikë se mos e gjuante.

“Ju e dini se si i ri ai kishte studiuar në Bern dhe shkonte në San Siro për të parë Interin dhe Milanin? Ai me të vërtetë e pëlqen futbollin italian dhe vlerëson aftësitë tona teknike. Ai mbështet Interin. Unë jam një tifoz i madh i Juventusit.

Kurrë nuk kemi folur për këtë, sepse ekziston shumë rivalitet mes Interit dhe Juventusit, kështu që unë nuk doja të krijoj ndonjë arsye për të humbur. Pati paqen në botë këtu, në fund të fundit! Mendova për veten time, ‘Anto, mos flisni për Juven me një interistë, përndryshe ai do t’ju gjuajë!”, deklaroi ish-senatori italian.

Sport