Aktualitet 7 Dhjetor 2018, 16:20

I vuri fshesën nga PD-ja, Luli nuk e kapërdiu dot inatin e të kaluarës me Majlindën dhe mori hak!

Shkruar nga Pamfleti
I vuri fshesën nga PD-ja, Luli nuk e kapërdiu dot inatin e të

Kreu i PD-së e ka shfaqur hapur inatin me të gjithë të larguarit nga partia, të cilët në fakt u bënë pjesë e saj prej Sali Berishës. Para disa kohësh ai vetë ka larguar ish- deputeten Majlinda Bregun pa asnjë arsye. Duke qenë se ajo është një politikane mjaft e zonja, kjo na shtyn të dyshojmë se për çfarë mund ta ketë bërë, sepse shkakun ao nuk e tha kurrë.

Po të kthehemi pas në kohën kur ata ishin në gjimnaz zbulojmë arsyen e fortë që çoi Bashën drejt këtij vendimi, i cili zemëroi shumë edhe babain e Partisë Demokratike, Sali Berishën. 

Para disa kohësh ish-drejtori i gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë Roland Kongoli ka komentuar dy ish- nxënësit, Lulzim Bashën dhe Majlinda Bregun. Basha dhe Bregu mësohet se kanë qenë në klasa paralele në gjimnazin “Sami Frashëri” dhe drejtori i asaj kohe kujton se si i ka njohur ata.

Ai ka thënë:

“Ajo fillimisht komunikoj per nje burse ne Belgjike te cilen pa ju futur historise, nga Kimete Basha e fitoj Lulzim Basha.

Mua si ish- drejtor i gjimnazit Sami Frasheri me mbeti vetem firma.

Per dijenine e te gjitheve Majlinda Bregu me Lulin kane qene ne klasa paralele, e cila per mua ishte nje vajze me bote, ndersa Luli shume egoist.

Konkluzionet nxirini vete.”

Aktualitet