Politike22 Shtator 2022, 22:21

Ilir Meta: Jam penduar që u bëra president, por këtë gabim e bëra për hir të popullit

Shkruar nga Pamfleti
Ilir Meta: Jam penduar që u bëra president, por këtë gabim e

Ilir Meta është penduar që u bë president.

Edhe pse qëndroi 5 vite në atë detyrë, ai ka thënë se këtë e bëri për hir të popullit. Nga ana tjetër ai sulmoi edhe Lulzim Bashën.

Unë President, Rama dhe bandat e tij e dinë se e bëra këtë gabim për hir të vendit. Partinë e Lirisë do e drejtoj deri në triumf. Lidershipi i opozitës ishte i korruptuar në të gjitha format. Edi Rama shumë shpejt do të bjerë në gjunjë të popullit, do të ndodhë është pashmangshme”, tha Meta.

Politike Jam penduar Meta president