Sport31 Tetor 2019, 21:47

Interi bën gati kontratën e re, talenti do të burgoset me rinovim

Shkruar nga Pamfleti
Interi bën gati kontratën e re, talenti do të burgoset me rinovim

Interi ka në plan të fillojë bisedimet me Alessandro Bastoni për një kontratë të re dhe të përmirësuar, raporton CalcioMercato. Drejtuesit e zikaltërve janë bindur nga paraqitjet e 19-vjeçarit dhe janë gati t’i ofrojnë një pagë më të lartë, që ta bindin të qëndrojë në San Siro.

Kontrata aktuale e Bastonit skadon në vitin 2023. Deri më tani, mbrojtësi ka bërë katër ndeshje në të gjitha kompeticionet dhe pritet të luajë edhe më shumë, pasi Conte është një admirues i tiji. Bastoni iu bashkua Interit në vitin 2017 nga skuadra e Atalantas dhe skautët e Interit e kanë cilësuar si një lojtar me potencial të jashtëzakonshëm.

Sport