Bota18 Prill 2022, 09:42

Ish-presidenti rus paralajmëron BE: Evropa do të përballet me një valë krimi, më e rrezikshme se ajo shqiptare

Shkruar nga Pamfleti

Ish presidenti rus, Dmitry Medvedev,  njëkohësisht nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Ish presidenti rus, Dmitry Medvedev,  njëkohësisht nënkryetari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare përmes një postimi në Telegram, i është përgjigjur deklaratave të kryetares së Komisionit Evropian, Ursula von Der Leyen, e cila tha se falimentimi i Rusisë ishte çështje “kohe”. Zyrtari rus thotë se Evropa do të përballet me një valë krimi më të dhunshme se ajo shqiptare.

“Mungesa e furnizimeve në dyqane dhe kriza e re e migracionit do të provokojë një valë krimi më të keqe e më të dhunshme se ajo shqiptare.”, thekson ai.

Ndonëse, historikisht miti i mafies shpesh lidhet me grupe më të njohura të krimit të organizuar, si mafia italiane (cosa nostra ose ndrangheta), ruse (bratva) dhe japoneze (yakuza), për ish-presidentin rus nuk është kështu.

Medvedev ka kërkuar që krerët e unionit të ndryshojnë retorikën e tyre ndaj Rusisë, një shtet tashmë i pezulluar nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut.

Duke i cilësuar ata (liderët evropianë) si “mazokistët e Brukselit” ai shkroi se nëse mospagimi i borxhit rus që ata parashikojnë “përfundon në falimentim -moral dhe material  të vetë Bashkimit Evropian”.

Që nga nisja e ofensivës ruse në Ukrainë më 24 shkurt, BE-ja ka miratuar pesë paketa sanksionesh financiare kundër Moskës dhe tani po shqyrton një të gjashtën.

Postimi i plotë i ish presidentit;

Halucinacione semantike

Halla evropiane Ursula filloi të lëshonte në mënyrë aktive tekste. Kuptimi i tyre kryesor nuk është më për vuajtjet e njerëzve të rraskapitur, jo për përfundimin e një operacioni special ushtarak, jo për paqen e shumëpritur në Ukrainë, por për mospërmbushjen e detyrimeve të Rusisë.

Kjo është! Këtë doja fshehurazi natën! Kjo është strategjia e thellë e Bashkimit Evropian, qëllimi i fshehtë i mazokistëve nga Brukseli dhe partnerëve të tyre në lojërat nga përtej oqeanit.

Epo atëherë, provojeni. Vetëm dy pika të dukshme.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Bota #Dmitry Medvedev #BE #Mafia shqiptare