Politike 8 Shtator 2022, 12:44

Istalacioni 4.3 milionë euro tek kryeministria, deputetja e PD: Shtëpi bari që Rama të kënaqë sytë

Shkruar nga Pamfleti
Istalacioni 4.3 milionë euro tek kryeministria, deputetja e PD: Shtëpi

 Ajo tha se këto para duhet të kishin shkuar për paketën anti-krizë

Në seancën parlamentare, deputetja e PD-së, Ina Zhupa denoncoi tenderin për ndërtimin e një instalacioni në Kryeministri me vlerë miliona euro.

 Ajo tha se këto para duhet të kishin shkuar për paketën anti-krizë.

“Një shtëpi bari në mes të Kryeministrisë me vlerë 4.3 mln euro, që nuk u shërben qytetarëve. 4.3 mln euro që Edi Rama të ketë një shtëpi bari aty, që të kënaqë sytë.

Dhe sillni një paketë me 5 mln euro. E barabartë me vlerën e një instalacioni në Kryeministri” tha Zhupa.

Politike #instalacioni #shtepi bari Ina Zhupa kryeministri