Sport13 Shtator 2022, 21:24

Ja disa nga gafat flagrante të bëra nga sistemi VAR në ndeshjet e Serisë A

Shkruar nga Pamfleti
Ja disa nga gafat flagrante të bëra nga sistemi VAR në ndeshjet e

Ja disa nga gafat flagrante të bëra nga sistemi VAR në ndeshjet e Serisë A

Rasti në ndeshjen e së dielës mes Juventusit dhe Salernitanës nuk është rasti i parë që VAR-i gabon, ndonëse është më absurdi dhe i pakuptimti, duke i kushtëzuar një fitore të Juventusit.

Me gjasë, nuk ka për të qenë as i fundit, por sigurisht që jehona e bërë në të gjithë botën nga ky rast është e pashembullt deri më tani. Përfshirja e teknologjisë e ka ulur mundësinë e gabimeve, por nuk ka mundur ta zerojë.

Sport Seria A VAR