Aktualitet12 Qershor 2018, 07:42

Jo Vetting, por Llalla nuk shpëton lehtë. Ja lëvizja e Prokurorisë

Shkruar nga Pamfleti
Jo Vetting, por Llalla nuk shpëton lehtë. Ja lëvizja e

Jo Vetting, por Llalla nuk shpëton lehtë. Ja lëvizja e Prokurorisë

Teksa Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi dje që të mos lejojë nisjen e hetimeve për ish-Kryeprokurorin, mësohet se prokuroria ka thelluar procesin e hetimeve për Llallën

Mbi ish kryeprokurorin rëndojnë  katër akuza , siç janë mosdeklarimi i pasurisë, , fshehje ose deklarim i rremë, mosdeklarim i shumave të holla në kufi, shpërdorim detyre.

Mirëpo ndër akuzat që bie në sy është ajo e mosdeklarimit të të hollave në kufi, ku çdo shtetas duhet të deklarojë nëse  ka me vete mbi 10 mijë euro dhe Llalla duket se ka patur më shumë se kaq. Për këtë arsye Prokuroria në bashkëpunim me drejtorinë e Pastrimit të Parave kanë nisur hetimet për të vërtetuar nëse Llalla ka  nxjerrë para jashtë vendit. Për këtë arsye hetimet për ish kryeprokurorin janë shtrirë jashtë vendit.

Aktualitet Adriatik Llalla ish-Prokurori KPA