Politike14 Nëntor 2018, 16:18

Jozefina Topalli ironizon keq opozitën: Bojkotoni parlamentin, por jo udhëtimet jashtë shtetit, Basha do kujtohet si njeriu q

Shkruar nga Pamfleti
Jozefina Topalli ironizon keq opozitën: Bojkotoni parlamentin, por jo

Jozefina Topalli ironizon keq opozitën: Bojkotoni parlamentin, por jo udhëtimet jashtë shtetit, Basha do kujtohet si njeriu që largoi shqiptarët nga vendi

Ish-deputetja demokrate, Jozefina Topalli ka reaguar ashpër ndaj opozitës, e cila sipas saj duhet të shkojë në parlament kur diskutohet për lekët e qytetarëve.

“Unë nuk e di ç bën kjo që demek është opozitë. As nuk shkon në parlament dhe as nuk djeg mandatet”, shkruan Topalli.

Ish deputetja ka sulmuar edhe kreun e PD, Lulzim Basha i cili sipas saj do mbahet mend si njeriu që shiti opozitarizmin dhe detyroi 600 000 shqiptarë që të ikin, sepse nuk shohin alternativë as shpresë.

“Vendin e kanë marë peng 4 vetë. Këta 4 shahistët, që nuk kanë luajtur kurrë shah, tani po luajnë mbi dhimbjet e varren e një populli”, shprehet Topalli.

Postimi i plotë:

Qeveria aktuale ka shurlluar ndaj thirrjeve te FMN dhe Bankes Boterore per te bere kujdes me koncesionet, si nje rrisk i madh i destabilizimit te vendit.
Prej disa ditesh media te ndryshme kane leshuar alarmin per miliarda euro te tjera te parashikuara ne buxhetin e shtetit per Koncesionaret dhe oligarket e vendit.
Buxheti i dorezuat para disa javesh ne Kuvend, ne fakt po e con vendin drejt destabilizimit financiar.

Nese ka nje arsye te madhe e te vetme per te cilen opozita duhet te jete ne Parlament eshte momenti ku diskutohet per leket e qytetareve, per rritjen e taksat e bizneseve, per rrogat e mesuesve, te infermiereve, te nepunesve; per pensionet e 600 mije shqiptareve, per shkollat e femijeve, per spitalet dhe shendetin e njerezve; per te mbrojtur vendin nga rreziku i destabilizimit financiar; per te shkuar ne arenen e debatit e per te cilet kane votuar shqiptaret e per t’ i dal zot atyre; per te folur ne emer te tyre e vuajtjes se tyre, per te ngritur zerin per papunesine, per te bere beteje kundra rritjes se hendekut mes te varferise e oligarkeve.

Dhe pasdite pastaj per te shkuar gjithe Partia me i dal zot atyre,qe po i shkaterrojne shtepite pa i siguru nje çati per te jetuar.

Une nuk e di ca ben kjo,qe demek eshte opozite.. as nuk shkon ne parlament dhe as nuk djeg mandatet. Edhe bojkoton buxhetin por nuk bojkoton udhetimet jashte shteti me
“ kundershtaret”.

Thote se do mbroj qytetaret qe do i prishin shtepite, por aty con vetem 2-3 deputete qe askush as nuk i njeh dhe as i din. Flet ne parim per oligarke , por nderkohe keta te fundit financojne arken e kunatit, sic tregon media.

Nuk shkon ne parlament dhe nuk çon kandidatura as per KQZ ( qe eshte votuar si formule me konsensus). Thote se dua zgjedhje politike , por nderkohe nuk don te hyje as ne zgjedhjet lokale.

Flet per vjedhje te zgjedhjeve kur vete ishte ne qeveri me hajdutin dhe e votoi rezultatin e votimit me unanimitet( 7:0).

Thote se dua votim te ndershem , kur vete ka vrare voten brenda partise.
Ben sikut sulmon politikanet e majte, por pas deklarateve i con sms pergezimi.

Nese Edi Rama do mbahet mend si Kryeministri qe mbushi vendin me droge, LB do mbahet mend si njeriu qe shiti opozitarizmin dhe detyroi 600 000 shqiptare qe te ikin,sepse nuk shohin alternative as shprese.
Nuk shohin alternative se ata jane bashke. Dhe njelloj e quajne politiken jo mision sic duhet te jete, por loje shahu.
Vendin e kane marre peng 4 vete.

Keta 4 shahistet, qe nuk kane luajtur kurre shah, tani po luajne mbi dhimbjet e varren e nje populli.

Politike Ironizon Jozefina Topalli Lulzim Basha opozita