Sport 7 Shkurt 2023, 22:50

Juventusi “flet serbisht” ndaj Salernitanës, bardhezinjtë ‘fluturojnë’ me Vlahoviç dhe Kostiç

Shkruar nga Pamfleti
Juventusi “flet serbisht” ndaj Salernitanës, bardhezinjtë

Juventusi “flet serbisht” ndaj Salernitanës, bardhezinjtë ‘fluturojnë’ me Vlahoviç dhe Kostiç

Juventusi u rikthye te fitorja në Serinë A, pas 3 rezultatesh radhazi negative. Bardhezinjtë e Alegrit, mposhtën me rezultatin 0-3, Salernitanën, në një duel që u vendos nga futbollistët serbë të “Zonjës së Vjetër”.

Ai që hapi serinë e golave, ishte Vlahoviç në minutën e 26, duke shndërruar në gol një penallti, ndërkohë që në minutën e 45, për të dyfishuar shifrat mendoi Kostiç, i cili gjeti rrugën e rrjetës pas asistit të Vlahoviç.

Për të vulosur këtë duel mendoi sërish bomberi serb, që në minutën e 47, gjeti edhe golin e tretë dhe dopietën e tij personale.

Kjo ishte fitorja e 12 në 21 javë për Juventusin, që momentalisht është pozicionuar në vendin e 10. Kujtojmë që bardhezinjve u janë zbritur edhe 15 pikë në renditje nga komisioni i disiplinës. Në sfidën e radhës, skuadra e Alegrit do të presë Fiorentinën.

Sport Juventus Salernitana Seria A