Sport12 Shtator 2018, 12:06

Juventusi rinovon me mesfushorin, tifozët nuk do të kënaqen shumë

Shkruar nga Pamfleti
Juventusi rinovon me mesfushorin, tifozët nuk do të kënaqen

Milani nuk reziston, Juventus e shpartallon dhe fiton Kupën e Italisë (video)

Sami Khedira dhe Juventusi do të jenë përsëri bashkë. Klubi kampion i Italisë ka njoftuar rinovimin me mesfushorin gjerman deri në vitin 2021. 

“Për të treguar rëndësinë e tij, vetëm një gjë është e mjaftueshme për të gjithë: pasi arriti 3 vite më parë, ai është mesfushori i Juventusit, që ka luajtur më shumë minuta, 8882 minuta, në të gjitha garat.

Sami është ende një nga pikat referuese të mesfushës së Juventusit, dhe do të vazhdojë të jetë. Marrëdhënia jonë e bashkëpunimit do të vazhdojë deri në vitin 2021″, – shkruajnë kampionët e Italisë. 

Sport Juventus Samir Khedira Tifoze