Bota21 Korrik 2022, 13:45

“Kam kancer”/ Presidenti Joe Biden befason me deklaratën e tij, videoja bën xhiron e rrjetit

Shkruar nga Pamfleti
“Kam kancer”/ Presidenti Joe Biden befason me deklaratën e tij,

Presidenti amerikan Joe Biden ka surprizuar sërish. Ai po fliste para një ish-termocentrali me qymyr në Somerset, Massachusetts, kur u duk se tha se “ka” kancer.

Duhet të keni fshirëset e xhamit për të hequr fjalë për fjalë njolla vaji nga dritarja. Kjo është arsyeja pse unë – dhe shumë njerëz të tjerë me të cilët jam rritur – kemi kancer”, pohoi ai.

Zyra e shtypit e Shtëpisë së Bardhë nuk e ka sqaruar publikisht deklaratën e së mërkurës, por Biden më parë ka hequr kancerin e lëkurës.

Një raport shëndetësor i Shtëpisë së Bardhë thotë: “Është e vërtetuar se Presidenti Biden kaloi shumë kohë në diell në rininë e tij. Ai ka hequr disa kancere të lëkurës të lokalizuara, jo melanoma me operacionin Mohs përpara se të fillonte presidencën e tij. Ekzaminimi total i lëkurës së trupit u krye nën mbikëqyrjen e dermatologëve. Disa zona të vogla të ndryshimeve aktinike u trajtuan me krioterapi me azot të lëngshëm, por nuk ka zona të dyshimta për kancer të lëkurës në këtë moment. Nuk kërkohet biopsi”.

Bota Biden Kncer