Politike 7 Tetor 2022, 20:05

“Kanë frikë nga fjala”/ Berishës i ndodh e papritura në Gjirokastër, fiken dritat gjatë takimit me demokratët

Shkruar nga Pamfleti
“Kanë frikë nga fjala”/ Berishës i ndodh e papritura

Ish-kryeministri Sali Berisha është përballur me një situatë të papritur në Gjirokastër.

Ai po mban një takim me demokratët, por teksa ishte duke folur për situatën e ekonomike dhe po akuzonte qeverinë, ikën dritat.

Të pranishmit ndezën drita e çelurave dhe biseda vijoi. Vetë Berisha u shpreh: “Terri është kriteri i kësaj qeverie. Errësira. Nuk rrinë dot këta pa përdorur metodat e vjetra. janë sekt i veçantë. E kanë këta, kanë frikë nga fjala. Ju them një gjë se kur ju ka hyrë frika nga fjala, janë të pashpresë. Do humbin, do humbasin. Duhet të punojmë shumë”.

Politike Berisha Gjirokastër