Bota 9 Shkurt 2022, 21:02

Kaos në Gjermani/ Shoferi i dehur trazon një qytet të tërë, kalon semaforin më të kuqe dhe merr para 30 automjete

Shkruar nga Pamfleti

Një ngjarje e rendë është regjistruar në Gjermani. Një shofer kamioni në gjendje të dehur kaloi semaforin me të kuqe, duke shkaktuar një aksident që la të dëmtuara më shumë se 30 automjete.

Nga aksidenti u shkaktua një zjarr në një shtëpi në Gjermaninë jugore, teksa shofer u plagos vetë, sëbashku me dy persona dy të tjerë në mes të kaosit në Fuerth, Bavari.

“Shoferi turk 50-vjeçar u arrestua në vendngjarje dhe ishte në gjendje të dehur”, tha policia, duke shtuar se dëmi ishte i madh. Oficerët shpjeguan se ai nuk arriti ta kuptonte që semafori ishte i kuq dhe goditi një makinë pasagjerësh në një vendkalim, duke i shkaktuar lëndime të lehta gruas që drejtonte automjetin.

Por ai nuk u ndal, pas aksidentit të parë përplasi disa makina të parkuara, duke i shtyrë ato përpara tij dhe në disa raste në muret e shtëpive fqinje, raportoi policia. Më pas pas përplasjeve ka marrë flakë një kamion, një numër makinash dhe fasada e një shtëpie. Zjarrfikësit lokalë kanë ndërhyrë për të shuar flakët dhe për të evakuuar banorët e shtëpisë. Lëndime por jo të rënda, ka pësuar edhe vetë shoferi i kamionit dhe një kalimtar i rastit.

Në total, 31 automjete besohet se janë dëmtuar, me pamjet video që tregojnë disa prej tyre me parakombëtar e tyre të grisur. Prokurorët vendas kanë urdhëruar ndalimin e shoferit të kamionit, i cili veç tëtjerave, nuk ka vendbanim fiks në Gjermani.

foto galeri


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Bota aksident Gjermani kaos