Bota12 Shkurt 2019, 13:39

Kapen 2 ton drogë, arrestohen 200 trafikantët, në operacion morën pjesë 4000 mijë policë

Shkruar nga Pamfleti
Kapen 2 ton drogë, arrestohen 200 trafikantët, në operacion

Kapen 2 ton drogë,  arrestohen 200 trafikantët, në operacion morën pjesë 4000 mijë policë

Policia e Stambollit raporton se ditën e sotme janë kapur 2 ton drogë dhe janë arrestuar rreth 200 tregtarë droge.

Lajmi është konfirmuar nga ministri i Punëve të Brendshme të Turqisë Suleyman Soylu në një pronocim për mediat.

Operacioni është  zhvilluar në Bursë pranë provincës perëndimore të Turqisë. Në operacion morën pjesë të paktën 4 000 policë dhe bashkë me ta edhe njësiti special.

Europa arrestohen 200 trafikante operacioni antidroge TURQI