Aktualitet24 Mars 2019, 16:11

Kavajë, përfshihen nga zjarri sipërfaqet pyjore të Bedenit

Shkruar nga Pamfleti
Kavajë, përfshihen nga zjarri sipërfaqet pyjore të Bedenit

Kavajë, përfshihen nga zjarri sipërfaqet pyjore të Bedenit

Një hapësirë dhe pisha me shkurre është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë.

Bëhet me dije se zjarri ka prekur sipërfaqet pyjore të Bedenit.

Të njëjtat burime shprehen se nga terreni i vështirë, zjarrëfikëset nuk kanë arritur të ndërhyjnë.

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit apo edhe nëse ka qenë i qëllimshëm.

Aktualitet Kavajë përfshihen nga zjarri sipërfaqet pyjore të Bedenit