Politike24 Nëntor 2022, 10:56

Këlliçi live nga FB i Berishës: Rama mezi priste debate për Portin, tani na censuron fjalën

Shkruar nga Pamfleti
Këlliçi live nga FB i Berishës: Rama mezi priste debate

Këlliçi live nga FB i Berishës: Rama mezi priste debate për Portin, tani na censuron fjalën

Deputeti Belind Këlliçi ka folur në Live-n e hapur nga Sali Berisha në Facebook. Këlliçi thotë se Rama javën e kaluar deklaroi se mezi po pret debatet për Portin e Durrësit, por ndërkohë po censuron fjalën e opozitës:

“Replikën që i takon Berishës. Arsyeja bëhet për të na heq fjalën për të thënë ca të vërteta që qeverisë nuk i pëlqejnë. Nuk e di pse qenka problem një kërkesë që të falsin të gjithë deputetët. Nuk ka asnjë problem nëse paskemi rënë dakord 6 orë, të biem dakord që të flasin të gjithë deputetë e opozitës edhe 10 minua më shumë për këtë aferë. Problemi i sotëm është që javën e kaluar, keni parë kryeministrin që mezi prisnin të vinim në seancën e sotme. Sot opozitës tentohet t’i mbyllet goja dhe mos të lihen deputetë të flasin. Na është lënë një kohë 4 minuta për të folur për këtë aferë. Si mundet që qytetarët të kenë transparencë. Gojën s’na  e mbyllin dot. ”, tha Këlliçi.

Politike #na censuroni fjalen belind kellici