Ekonomi12 Janar 2023, 10:29

Këmbimi valutor/ Mësoni me sa blihen dhe shiten dollari e euro ditën e sotme

Shkruar nga Pamfleti
Këmbimi valutor/ Mësoni me sa blihen dhe shiten dollari e euro

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 107.7 lekë dhe shitet me 108.9 lekë, duke treguar forcim.

Ndërkohë euro blihet me 116 lekë dhe shitet me 116.8 lekë, duke treguar qendrueshmëri.

Ekonomi Dollari Euro Kembimi valutor