Aktualitet31 Janar 2023, 08:10

Këmbimi valutor/ Mësoni me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja për ditën e sotme

Shkruar nga Pamfleti

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 106.7 lekë dhe shitet me 107.5 lekë, duke treguar qëndrueshmëri.

Ndërkohë euro blihet me 116.3 lekë dhe shitet me 116.8 lekë, duke treguar qendrueshmeri gjithashtu.

Paundi britanik sot blihet me 131.7 lekë dhe shitet me 132.7 lekë.

Kujtojmë se dje, në tregun e këmbimit valutor një dollar amerikan blihej me 107 lekë dhe shitej me 107.8 lekë, duke treguar qëndrueshmëri.

Ndërkohë euro blihej me 116.3 lekë dhe shitej me 116.8 lekë, duke treguar qëndrueshmëri gjithashtu.

Paundi britanik blihej me 132 lekë dhe shitej me 133 lekë, duke treguar forcim.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet Kembimi valutor