Showbiz11 Mars 2019, 09:12

Këngëtari Gena probleme me ligjin, nuk i lejohet të hyjë më në SHBA për këtë arsye

Shkruar nga Pamfleti

Këngëtari Gena probleme me ligjin, nuk i lejohet të hyjë më në SHBA për këtë arsye

Këngëtarit shqiptar Briken Lito, i njohur si Gena i është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas disa informacioneve dhe dokumenteve që ka siguruar Gazeta Metro, rezulton se këngëtari nuk ka paguar tatimet për koncertet e shumëta që ka mbajtur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Gjithashtu u raportua se e njëjta gjë ka ndodhur edhe me këngëtarin nga Kosova, Shkëlzen Jetishi.

Para disa kohësh, një ndalesë të tillë ka patur edhe këngëtari Afrim Muçiçi, dhe siç duket tani Ambasada amerikane masa të tilla ndalimi do të fillojë të praktikojë tek secili këngëtar që do të mundohet të marrë vizë turistike, e që ato viza i shfrytëzojnë për të mbajtur koncerte nëpër SHBA.

Showbiz gena SHBA tatime