Aktualitet 7 Maj 2019, 09:03

Kërcasin prangat në Tiranë, arrestohet ish-zyrtari i lartë (Emri)

Shkruar nga Pamfleti
Kërcasin prangat në Tiranë, arrestohet ish-zyrtari i lartë

Kërcasin prangat në Tiranë, arrestohet ish-zyrtari i lartë (Emri)

Ish-kryetari i Komunës së Kasharit, Besnik Fuçia, ka rënë sot në pranga së bashku me 5 persona të tjerë, mes tyre edhe një ndërtues.

Raportohet se ish-zyrtari i lartë akuzohet për flasifikim të dokumenteve. Ndërkohë, kujtojmë se një ditë më parë u arrestua edhe ish-kreu i Zyrës së Urbanistikës në Kashar.

Jurgen Memishaj u ndalua në akuzën për falsfikimim dokumentesh dhe shpërdorim detyre në dhënien e një leje për ndërtimin e dy pallateve në këtë zonë.

Arrestimi i Memishaj u bë pas kallëzimit të njërit prej investitorëve.

Aktualitet Kashar