Aktualitet15 Maj 2022, 10:38

Kërkoi 4 mijë euro për hipotekën e një hoteli, gjykata lë në burg ish-drejtorin e Kadastrës në Sarandë

Shkruar nga Pamfleti
Kërkoi 4 mijë euro për hipotekën e një hoteli, gjykata

Kërkoi 4 mijë euro për hipotekën e një hoteli, gjykata lë në burg ish-drejtorin e Kadastrës në Sarandë

Ish-drejtori i Kadastrës në Sarandë, Laert Pasha i cili u arrestua me akuzën e korrupsionit, është lënë në burg nga gjykata. GJKKO ka vlerësuar si të ligjshëm arrestimin e tij dhe ka caktuar masën ‘arrest me burg’.

Laert Pasha, 41-vjeç, me detyrë specialist i sportelit dhe arkivës në zyrat e ASHK, u arrestua me akuzën e korrupsionit. Një video denoncuese e publikuar në media ka faktuar se Pasha ka kërkuar 4 mijë euro për hipotekimin e një hoteli, ndërsa materialet policia e Sarandës ja ka referuar SPAK.

41-vjeçari, akuzohet se ka konsumuar elemente të veprës penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Kërkoi 4 mijë euro për hipotekën e hotelit, arrestohet punonjësi i Kadastrës në Sarandë

Tirana #Kadastër gjykatë hipoteke Sarandë